Громадська непокора

Стань спостерігачем!

Дзвенислава Качур. МП-2 "Екологія"

Ми готові докласти максимум зусиль, щоб 26 -го грудня уся "оранжева" Україна святкувала перемогу!
Ми - це команда спостерігачів організована СБ НаУКМА та Правничою клінікою до якої може ввійти кожен могилянець.
Ідея Могилянської команди зародилась ще перед першим туром, коли випускники Академії зібрали кошти для поїздки у східний регіон спостерігачами 35 студентів Могилянки.
На першому турі нам вдалось покрити лише 17 дільниць 184 виборчого округу в місті Люботин Харківької області. Це безумовно надзвичайно мало, проте уже тоді кожен відчув - ми можемо реально запобігати фальсифікаціям. Розливання горілки на дільниці, видання бюлетенів "мертвим душам", подвійне включення до списку виборців (215 осіб лише на одній з дільниць) та багато іншого - традиційні види фальсифікації, які були недопущенні на 17 дільницях в м.Люботин. Окрім того, на одній з дільниць було порушено справу про визнання виборів недійсними. Великою перевагою не місцевих спостерігачів-могилянців перед місцевими спостерігачами було детальне знання законодавства України про вибори та незалежність від місцевих керівників заводу, директорів школи чи представників Міської Ради.
Ми реально вплинули на результати голосування - рейтинг Ющенка найвищий з усіх округів Харківської області. Проте кожен діяв відокремлено, лише на своїй дільниці і відчувався явний брак команди. "Війна" на дільниці це лише перший етап, який повинен мати продовження на територіальній виборчій комісії.
До другого туру, що для нас пройшов на 29 виборчому окрузі м.Дніпропетровська, чисельність команди зросла до 126 осіб. Крім того, робота на ДВК була доповнена спостерігачами на ТВК, якими стали могилянські правники Сашко Білоус та Костя Євтушенко. Таким чином, складені скарги та акти на дільницях розглядались належним чином у ТВК, і у випадку необхідності передавались на розгляд суду. Проблемою більшості ТВК є нерівність представників "Януковича" та "Ющенка". Так з 39 членів ТВК 29 округу, 32 чемно піднімали руки на команду голови: "Голосуємо!" і 7 представників від опозиції не мали реального впливу на прийняті рішення. За таких умов, єдиним важелем впливу є рішення суду.
Коли спостерігачів від преси не допускали до дільниці - проти голови ТВК було порушено кримінальну справу за перешкоджання роботи преси, що дозволило повернути на дільниці недопущених спостерігачів від преси. Коли акти та скарги не були зареєстровані або не розглядались на дільниці - їх розглядали на ТВК. Як наслідок нашої роботи, на 3-х дільницях було порушено справи про визнання виборів недійсними. Голова юридичного департаменту Штабу В.Ющенка Микола Катеринчук, визнав роботу спостерігачів на 29 виборчому округу найкращою і значна частина складених актів увійшла до справи, що розглядалась у Верховному Суді України. Це стало реальним лише тому, що ми діяли як команда.
Повторний другий тур має стати вирішальним і завданням кожного сьогодні є забезпечення чесних виборів. Саме командна робота, а не окремих спостерігачів на окремих дільницях дає найбільший результат, адже "Разом ми - сила!"
Доєднуйтесь до команди спостерігачів НаУКМА.

Back