Громадська непокора

КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКУ АКАДЕМІЮ ПІДТРИМАЛИ:

Анатолій Півненко, М.Севастополь

Шановний В'ячеславе Степановичу,
Ми уважно слідкуємо за подіями у Києві та в інших регіонах України, оголосили передстрайкову готовність за місцем роботи та повідомили комітет прихильників В. Ющенка про готовність прийняття участь у масових заходах. На жаль, у нас обмежені можливості оприлюднення свого бачення подій.

Погляд із Севастополя:
Головним злочином влади є маніпулювання людською свідомістю, використання адмінресурсу, а не фальсіфікацій в день виборів. Послухайте уважно есдека Нестора Шуфрича. Його стійка позиція багаторазово формується:"Так, ми тебе, український народе, згвалтували. Але ж ми зробили це в межах чинного законодавства! Згвалтували в межах тих законів, які запропоновані були опозицією і прийняті Верховною владою!". Можливо, так воно і є. Гвалтуючи свій народ, влада явно не порушувала закон, ВОНА ПОРУШИЛА ЙОГО ПРАВО. На жаль, бачити відмінності між законом і правом навіть не всі депутати Верховної Ради спроможні.
Науковим фактом є те, що людська свідомість на сучасному рівні її еволюційного розвитку є недосконалою. Ця недосконалість відображається, насамперед, КОНФОРМІЗМОМ більшості людей і слабкістю захисту проти МАНІПУЛЯЦІЇ їх свідомістю зовнішніми впливами. Саме ці властивості людської свідомості використовують ефективно, але без юридичних застережень (!), політтехнологи на боці влади (Гліб Павловський та інші) для досягнення конкретних цілей. Наша ж політична еліта НЕДООЦІНЮЄ цю загрозу суспільству. Ось в чому суть поточного моменту.
Ми всі тішимося тим, що людям дали право мати власну думку, і зовсім не бачимо того, як формується ця думка. Тим часом наша "еліта", кримінальна, так сталося, гвалтує нас цілком свідомо в межах чинного законодавства. В цій проблемі є багато аспектів. Але хочу наголосити лише на одному: необхідно НЕГАЙНО РОЗРОБЛЯТИ І ПРИЙМАТИ Верховною Радою законодавство про захист народу від маніпуляцій його свідомістю. Деякі спроби вже робляться при запобіганні рекламі шкідливих товарів і послуг, відповідні визначення реклами як механізму впливу на свідомість і підсвідомість.
Те, що робила влада впродовж останніх місяців, - "підвищення" пенсій, діяльність контрольованих владою засобів масової інформації, бігборди Януковича на вулицях і шляхах, заходи тиску на трудові колективи (у школах Севастополя школярів заставляли писати листи Президенту США Бушу; розносити по квартирах агітки на корись Януковича і образи на Ющенка; на уроках, навіть малечі початкових класів зачитували сфальшовану заяву-звернення Ющенка до кримських татар, де він начебто обіцяв викинути з Криму усіх росіян) - все це є злочином-маніпулюванням свідомістю людей. Але чи є у державі Україна законодавство, яке б захищало нас від цього злочину? Впевнений, якби було, то "гарант" Кучма і "хам" Янукович стояли б перед перспективою довічного ув'язнення.
Виходячи з вищевикладеного, вважаю в нинішній час найактуальнішим є гасло "ЯНУКОВИЧА - У ВІДСТАВКУ". Три тисячі студентів і викладачів мають це зробити, щоб запобігти маніпулюванням (а не фальсифікаціям) при підготовці до третього голосування. Лише в цьому випадку перемога Ющенка на Сході і Півдні буде незаперечною. А вона потрібна завтра саме на Сході і Півдні!

Ми з Вами!
Ми переможемо!

28.11.2004

Back