Громадська непокора

КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКУ АКАДЕМІЮ ПІДТРИМАЛИ:

Ray W. Wihak, USA

Yes we ARE together. I am from Syracuse New York, about 3 hours drive from New York City. We have a large Ukrainian community here and everyone supports you and your fellow students. Last Sunday in church, we all prayed for you and will continue to do so! You have brought Ukraine to the front pages...now everyone knows Ukraine is a free independent country and not a part of russia!

Please know that we, in the diaspora absolutley support and commend the students of Ukraine. We are VERY proud of you and the brave stand that you have taken for the future of Ukraine!

You are in our thoughts and in our prayers!

1 грудня
Л.П.Клименко, ректор
Миколаївський державний гуманітарний університет ім.Петра Могили

Шановний В’ячеславе Степановичу!
Шановні могилянці!

Студенство і викладачі МДГУ ім. Петра Могили разом з вами. Наші представники сьогодні на Майдані Незалежності. Вони разом з українським народом борються проти брехні. Триває політичний страйк і в Миколаєві. Щодня численні групи з нашого університету протестують на центральній площі міста. Під впливом МДГУ ім. П.Могили повітря свободи проникло в стіни інших навчальних закладів Миколаєва. Тепер все менше і менше людей бояться вільно висловлювати свої погляди і переконання. Особливе обурення викликають у нас спроби сепаратизму. Деякі безповідальні політики Миколаївщини не проти того, щоб заробити капітал на гучних заявах і намаганнях розколоти Україну. Але ці дії викликали рішучий супротив усієї громади міста та області. З приводу поточних подій ми надійслали листи до провідних діячів країни, які ми додаємо до цього звернення. Просимо передати нашу точку зору і підтримку могилянцям, киянам, усій Україні.

Слава Україні!


Лист Конференції Ректорів Вищих Шкіл Польщі
до Ректорів, Професорів та Студентів України

У зв’язку з драматичними подіями в Україні, початком яких стала фальсифікація результатів ІІ туру президентських виборів, ми хочемо заявити, що викладачі та студенти польських вузів абсолютно солідарні з Вами, тими, хто почав боротьбу за істину та право на життя українського народу за загальноприйнятими цінностями. Пам’ятаючи про спільну історію, яка нас об’єднує, ми хочемо, щоб Ви знали, що в цей важкий момент ми також з Вами. Ми глибоко переконані, що істина переможе в Україні, і Ваша боротьба закінчиться перемогою.

З братерськими вітаннями

Голова КRASP
Проф. д-р наук Франчішек ЖЄЙКА
Ректор Яґєллонського університету
26 листопада 2004 р.


патрону “Херсонського Колегіуму”
ім. Євгена Маланюка
п. Віктору Ющенко

Співголові коаліції “Сила Народу”,
народному депутату України,
патронесі “Херсонського Колегіуму”
ім. Євгена Маланюка
п. Юлії Тимошенко

Патрону “Херсонського Колегіуму”
п. В’ячеславу Брюховецькому
Заступнику голови Верховної Ради України
п. Олександру Зінченку
Голові обласної ради м. Херсона
п. Володимиру Ходаківському

Голові міської ради
п. Володимиру Сальдо

Депутатам міської ради м. Херсона

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, співробітники Херсонської загальноосвітньої приватної школи “Херсонський колегіум” ім. Євгена Маланюка Квач Максим Михайлович, заступник директора з адміністративних питань, Онищенко Ольга Олександрівна, заступник директора з виховної роботи, з власної волі оголошуємо про початок голодування в знак протесту проти ситуації, що склалася внаслідок фальсифікації результатів виборів Президента України.

Ми солідарні з патріотами, які сьогодні виражають свою громадську позицію на підтримку демократичних сил на чолі з п. Віктором Ющенком.

Наші вимоги:

  1. Херсонській обласній і міській раді визнати президентом України п. Віктора Ющенка.
  2. Враховуючи величезну кількість порушень під час повторного голосування 21 листопада 2004 року, а саме: недопуск спостерігачів від кандидата в президенти Віктора Ющенка на виборчих дільницях Донецької та Луганської областей, більше 100% явки на голосування в Донеччині – оголосити недовіру ЦВК, скасувати результати виборів у вищезазначених областях
  3. Владі, в особі екс-президента Леоніда Кучми передати керівництво державою Президенту, обраному народом п. Віктору Ющенку.

Голодування буде припинено в разі повного виконання вимог.


24 листопада 2004 року

М.Квач
О.Онищенко


Анатолій та Євгенія Півненко, м. Севастополь

Шановний В’ячеславе Степановичу,
Ми солідаризуємося з кращими представниками українського народу, які сьогодні на вулицях Києва відстоюють право народу на вибір влади, на громадське суспільство, на краще майбутнє.
У Севастополі під адміністративним тиском виконавчої влади на підприємствах і в організаціях проходять збори трудових колективів на підтримку колишнього ЗК Януковича за прізвиськом ХАМ. То ж ми по-своєму порушуємо видиму “одностайність”. Якщо в тому є сенс на момент отримання Вами цього листа, просимо оприлюднити заяву, що додається.
Маємо впевненість, що наші вихованці школи-колегіуму “Аріадна”, нині студенти НаУКМА, займають вірну позицію на майдані Незалежності.
Нас особливо вразили не стільки масштаби фальсифікації результатів голосування (в цьому має розібратись Верховний Суд), скільки використання так званого адмінресурсу для маніпулювання суспільною і побутовою свідомістю. Ця тема варта наукового дослідження і ми частково почали цю роботу, згадавши концепцію Л. Леві-Брюля про недосконалість людської свідомості.
Що торкається наших сьогоденних інтересів в м. Севастополь, то після “плавання у лайні”, створеному у 1999-2002 р.р. феодосійською владою, і припиненні діяльності школи-колегіуму “Аріадна” маємо надію зробити свій внесок у розвиток українськомовної освіти у Севастополі. (У 1999-2000 р.р. ми пережили у Феодосії те гвалтування владою, що сьогодні переживає вся Україна. Аналогія має місце і в тому, що мером міста Феодосія було обрано В. Шайдерова; на якого вже було підписано ордер на арешт за кримінальні діяння (рекет) і якого помилував Леонід Кучма, записавши того у свою особисту гвардію).
У Севастополі ми встановлюємо контакти з міським гуманітарним (педагогічним) університетом, пропонуємо педагогічний експеримент на тему підвищення мотивації навчальної діяльності школярів. Але в цих питаннях тут відчувається певна інерційність. Головна проблема у фінансуванні, його нема. А на засадах благодійності ми вже не маємо змоги працювати. То ж поки що пишемо статті до педагогічних журналів, формулюємо проблеми і програми їх розв’язання. Хоча і в цій роботі є певні перешкоди, а саме з першоджерелами. Навіть журнал “Філософська думка” не передплачується центральною міською бібліотекою Севастополя. А нас сьогодні все більше цікавлять проблеми філософії освіти, що на межі філософії, психології та педагогіки.
Якщо буде можливість, хотілось би попрацювати в Науковій бібліотеці НаУКМА.
Сьогодні, в переломний для України час, наші серця б’ються в унісон з серцями студентів і викладачів Національного університету “Києво-Могилянська академія”, які в перших рядах киян і усіх українців відстоюють гідність свого народу.


Слава Україні!
24.11.04

Наші колеги – професори з університетів цілого світу з нами, висловлюючи свою підтримку і захоплення українським народом
(з листування доц. Мирослави Антонович).


Tim Sellers,
Professor and Director of International and Comparative Law Center
University of Baltimore

  I have been hearing a lot about the controversy in Ukraine.  After talking with you in Oxford, I was following the process very closely.  Best wishes and good luck!  The world is watching your fellow citizens with sympathy and admiration!
best wishes,


 

Prof. Dr. Georg Meggle Institut f?r Philosophie Universit?t Leipzig

 

I don't know whether you remember me. We had met each other at a Belgrade philosophy conference some years before - and had promised each other to stay in contact. In fact I had even 'promised' to come some time to Kiev.

 

Now let me just tell you that my heart IS there already - in these days. I and all my friends are hoping - and some of us even preying - that the legal side will win in your country. And if there is anything which you think I could help you with, just tell me.
Hope to meet you again. Either in Kiev or here at Leipzig. You are welcomed here at any time.
All the best to you and your friends and your country, yours Georg


Estonia

 

this is a letter composed by Estonian euro -embassador, a former foreign minister Toomas Hendrik Ilves. estonians are gathering signatures of their fellow citizens to this letter. By this we want to support democracy in Ukraine. we also hope to involve in this activity as many estonians living and studying abroad as possible.
please, copy - paste- and -forward the following appeal to any estonian students as you know  studying in Kiev. Thank You.

 

Добрый день!
Я уверен, что сегодня, когда мы за последние 15 лет сумели достичь уже довольно многого, нам следует проявить солидарность с теми, кто до сих пор еще не имели возможности свободно принимать решения, но кто теперь также решили выступить за свободу. Я был бы благодарен, если бы Вы, щелчком на ссылку www.sotsdem.ee/ukraina, добавили к приведенному ниже тексту и свое имя.

УКРАИНА НУЖДАЕТСЯ В ПОДДЕРЖКЕ ЭСТОНИИ!
Антидемократические силы на Украине, с прямой поддержкой Российских властей, стремятся лишить народ Украины права самостоятельно решать вопросы, связанные с его будущем. Фарс выборов напоминает события, имевшие место в Эстонии в 1940 году. Украинцы отвечают этому «поющей революцией».

Эстонский народ отчетливо помнит, что значит – противостоять песней танкам. И с каким пылом ожидали любую поддержку из заграницы, из свободного мира. Исландия оказалась той смелой маленькой страной, которая первой сделал рискованный шаг, признав независимость Эстонии. Мы никогда не забудем об этом.

Сегодня наступила наша очередь оказать поддержку в борьбе между силами света и тьмы народу, численность которого больше в несколько раз. Ведь судьба Украинского государства и народа – похожа на нашу судьбу, однако их удел в истории был значительно более суровым.

Если демократический мир, стесняясь, спрячет свои глаза, и подчинится давлению мошенников, то это означает, что демократический мир признает право России определять будущее своих соседей. Мы знаем, что это значит.

Мы помним, насколько существенную роль играла в нашем освобождении поддержка извне – пылкое сочувствие простых людей. Украина нуждается в нас больше, чем когда-либо в прошлом. И всей Европе нужна сегодня одна отважная страна, которая не боится ступить первый шаг.

Украина, Эстония поддерживает Тебя – все вместе!

Тоомас Хендрик Ильвес
Вице-председатель комиссии по иностранным делам Европарламента
Таллинн, 28 ноября 2004


Statement by the Shevchenko Sci. Soc. (U.S.) on Elections in Ukraine
New York , N.Y., November 27, 2004

The Executive Board of the Shevchenko Scientific Society in America applauds the Ukrainian Parliament for rejecting today the fraudulent results of the November 21, 2004 presidential election in Ukraine.

We admire the hundreds of thousands of Ukrainians who have been demonstrating peacefully in many Ukrainian cities, protesting these falsified election results, demanding that the will of the people be heeded. We support their struggle for democracy, civil rights and the rule of law in Ukraine.

We support the peaceful participation in this struggle of our academic colleagues, scholars and students, and express our solidarity with their principled stand.

We are confident that the just struggle of the Ukrainian people for freedom, democracy and a transparent and fair presidential election in Ukraine will prevail.

Larissa M. L. Z.  Onyshkevych, Ph. D., President
Roman Andrushkiw, Ph.D.,  First Vice President
Swiatoslaw Trofimenko, Ph. D., Vice President & Learned Secretary
Yuriy Slusarczuk, Ph. D.,  Vice President & CFO
Orest Popovych, Ph.D., Vice President

ROMAN SENKUS / POMAH CEHbKYCb
Director, CIUS Publications Program www.utoronto.ca/cius
Managing Editor,  www.encyclopediaofukraine.com

Canadian Institute of Ukrainian Studies, Toronto Office
University of Toronto


Протест в Голландії, в якому брали участь і могилянські студенти

Фото   http://kychma.com/2004-11-24/


Canadian Institute of Ukrainian Studies, Toronto Office University of Toronto

We, members of the Ukrainian American Association of University Professors and of the Ukrainain Research Program at the University of Illinois , express our unequivocal condemnation of fraud applied in the November elections in Ukraine. We admire the fortitude and the patriotic spirit of Ukrainian citizens who are gathering i the streets for a peaceful protest. We applaud the participation of students and professors, in particular Mr.Vakarchuk, President of the Lviv State University and Mr.Brjukhovetsky, President of the National University Kiev-Mohyla Academy, who closed their respective universities and urged the students to join the protesters. We are confident that justice will prevail and Ukraine, once and for all, will follow the path of true democracy.

Assya Humesky, President UAAUP
Dmytro Shtohryn, Director Ukrainian Research Program at the University of Illinois
ROMAN SENKUS / POMAH CEHbKYCb
Director, CIUS Publications Program www.utoronto.ca/cius
Managing Editor,  www.encyclopediaofukraine.com


Ted Tulchinsky Associate Professor, Braun School of PUblic HEalth Hebrew University_hadassah, Ein Karem, Jerusalem, Israel

Gentlemen
My father left Odessa in 1921 to start a new life in Canada where I was born and raised. I am a professor at the Hebrew University in Jerusalem and have recently visited the Ukraine to help in developing a new school of public health.

I am writing you to indicate my strong support for a new election in place of the seriously flawed one just completed as defined by all external ovbservers. The Ukraine needs free elections to establish itself among the free nations of the world. This view represents almost a world wide opinion.

We Israelis know what it is to struggle for freedom against dark forces that would return to radical islamist and other repressions. Our sympathies are with you and we wish you all success in moving your country into the modern world of free nations.


Dr Snezana Simic, Professor of Public Health Adviser Minister of Health Republic of Serbia

Gentlemen
By all my heart I wish you success in changes, we in Serbia know very well how difficult and painful is this process. My warmest regards to all colleagues in Kiev School of Public Health


Zaneta Savickiene Vilnius Educational Advising Center

Sometimes we just have to be strong. Stronger than we ever expected we Could be.


Linas Sumskas, Associate Professor Faculty of Public Health Kaunas University of Medicine

We wish the best for the Ukrainian Nation and pray for the soon and positive solution of the conflict situation. We believe that democracy should win, because of devotion and struggle of your people who are seeking the truth and progress.

With the best regards and sincerely support.


Stefan Jackowski, WARSAW UNIVERSITY Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics

Dear Professor Bryukhovetskyy,

I am very pleased to inform you that the Council of the Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics of Warsaw University at its meeting on November 25, 2004 expressed its solidarity with the Ukrainian nation in its struggle for fair presidential election and for triumph of democracy in your country.
The right of the Ukrainian people to live in a civic, democratic society must be respected by the Government of Ukraine.
Please convey this message to colleagues in other academic institutions in Ukraine.


ДО ВIДКРИТОГО ЛИСТА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРIВ НаУКМА З 25 ЛИСТОПАДА 2004 РОКУ ГРОМАДЯНИНУ В.Ф. ЯНУКОВИЧУ

Шановнi Колеґи!

Ми вповнi подiляємо Вашi висновки й рекомендацiї кандидатовi в Президенти України, прем’єр-мiнiстровi Вiкторовi Януковичевi ”вiдмовитися вiд претензiй на пост Президента України”.

Ми гадаємо, що пiсля надужить, iнспiрованих ним i його урядом в останнiх двох турах президентських виборiв, Януковичевi взагалi немає мiсця в урядi держави, в яку вiн увiв безправ’я й яку намiряє шматувати. Громадяни України повиннi вимагати не лише вiдходу В. Януковича з посту прем’єр-мiнiстра, але вчинити над ним громадянський суд за зраду країни, уряд якої вiн очолює.

У зв’язку з цим хочу вас повiдомити, як тут на Заходi ставляться до особи В. Януковича, до президента України i президента Росiї. Вiд початку манiфестацiй спротиву в Києвi щодня в на перших сторiнках найповажнiших канадських i американських щоденникiв появляються поiнформованi й дуже вникливi аналiзи ситуацiї в Українi та референцiї до iсторичних джерел Путiнової ”вiзiї” нової росiйської iмперiї.

Всi цi коментарi, треба вiдмiтити, наскрiзь прихильнi демократичному руховi в Українi та всi вони подивляють зорганiзованiсть i унiкальнiсть українського опору й допомоги цьому опоровi вiд населення Києва.

Ярослав Розумний
Вiннiпеґ, 28.ХI.2004


Мітинг українських студентів Європи в Брюсселі

Dorogyj Vjacheslave Stepanovychu!


Nadsylaju v dodatku kiljka sliv pidtrymky.
Evropa i my razom iz Vamy!!!

Takozh nadsylaju link na sait, de mozhna vzjaty foto z mityngu v Bruseli i postavyty na sait Mogylanky.
http://www.sus-n.org/?mode=news&r=3&amode=1&aid=005


Obnimaju mizno,
Ira

Ні - неточній інформації!

Підтримуючи розвиток Україно – Китайських взаємовідносин, ми, молодь Центру Прав Людини «Древо життя», хочемо звернути увагу на те, що в Україні за допомогою українських ЗМІ поширена неточна інформація про те, що нібито китайська сторона вітає Україну з призначенням призидента (мається на увазі Януковича). Ця інформація є необгрунтованою і базується на неточному перекладі даних, що надав на офіційному сайті прес-відділ Міністерства закордонних справ Китайської народної республіки (голова прес-відділу пан Zhan Qi yue). Якщо зробити дослівний переклад, то маємо: "Президенські вибори в Україні - це українська внутрішня політика. Ми очікуємо, що ЦВК обіцяє проголосити результати виборів. Ми поважаємо вибір українського народу та бажаємо стабільності Україні, розвиток економіки та щастя народу".
(http://www.fmprc.gov.cn/chn/xwfw/fyrth/t171946.htm на 25.11.2004)
Тож нема підстав ствержувати про те, що нібито Китай, як і Росія, Казахстан та Узбекистан, визнав вибори призидента України легітимними, про це немає офіційної інформації.

Україну з Китаєм об`еднують тісні економічні стосунки. В експорті України Китай займае п,яту сходинку і потенційно має вликий ринок для розширення збуту обсягів та асортименту української продукції. Налагоджуються тісні стосунки між українськими та китайськими бізнесменами, але якщо ми і надалі будемо отримувати подібну "неточну" інформацію від українських ЗМІ, які формують ставлення кожного українця, то в майбутньому ми не зможемо сподіватися на позитивний розвиток взаємовідносин. Китай - це велика, потужна країна з розвиненою системою демократичних ціностей та ринковою економікою, і Україна, не маючи нічого подібного, мала би вивчати досвід Китаю.

Щиро дякуємо за допомогу у перекладі Гуо Чіфену, громадянину Китаю (бакалавру Харківського національного університету ім В.Н. Каразіна з міжнародної економіки)


Макобрій Олександр,
Молодіжне обєднання «Червона калина»
Центру Прав Людини «Древо життя»
Місто Харків, Україна

Physics Department of Warsaw University.


Please find link to the letter signed by 91 faculty and staff members of Physics Department of Warsaw University.
http://www.fuw.edu.pl/~michaln/U/WFUW.html
Good luck!
Regards.
Michal Nawrocki
Professor of Warsaw University
Faculty of Physics
Institute of Experimental Physics

Dr. Natalia Pylypiuk, University of Alberta, Edmonton, Canada


To the Cabinet of Ministers of Ukraine, Ministry of Education of Ukraine, Ministry of Foreign Affairs of Ukraine
Honorable Ministers:

I would like to express my heartfelt support to the democratic choice of the Ukrainian people and strongly urge Ukrainian authorities to respect the demands of citizens who are now protesting against the fraudulent presidential elections of November 21, 2004. Their voice is being heard throughout the world.

I also commend the efforts of all university staff and students in Ukraine who have lent their voices in defense of civil society. It is the function of educational institutions to cultivate respect for civil rights and democratic values. My colleagues and students at the University of Alberta are inspired by the dedication of their peers in Ukraine. By teaching young people to think independently, they are securing the future of Ukraine as a democracy.

The actions of the Ukrainian government are under very close scrutiny in our global village. I ask you to heed the criticism of the EU, OSCE, the Canadian, US, and ENEMO observers, who noted numerous, flagrant violations during the election process. Addressing this criticism in a decisive and honest manner will allow Ukraine to come out of the current, fragile situation in a peaceful and just manner.

I call upon you, representatives of the Ukrainian government, to condemn all unlawful actions against the will of the electorate as actions hostile to the Ukrainian people and civil society worldwide. Finally, I request that you secure the well being and safety of all individuals who are exercising their inalienable right to assemble and to speak freely, be it on Independence Square (Majdan nezalezhnosty), television, or other public forums.

Respecfully,
Dr. Natalia Pylypiuk, Associate Professor
Modern Languages and Cultural Studies  http://www.mlcs.ca
University of Alberta, Edmonton, Canada
Immediate Past President and Member of the Executive,
Canadian Association of Slavists
http://www.ualberta.ca/~csp/cas


В приймальню президента НаУКМА С.Брюховецького принесли корзину квітів і привітання від українців із США. 26.11.2004

Thank you students for Yuschenko Yes!!! Fight, fight against the coming of the night. With love, Ukrainians of the USA

Ми дякуємо Вам, студенти, за боротьбу “Ющенко Так!!!” — боротьбу проти настання ночі.
З любов’ю, українці США.


Stefan Jackowski
Professor of Mathematics, Dean, Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics
Warsaw University

Dear Professor Bryukhovetskyy,
I am very pleased to inform you that the Council of the Faculty of Mathematics, Informatics and Mechanics of Warsaw University at its meeting on November 25, 2004 expressed its solidarity with the Ukrainian nation in its struggle for fair presidential election and for triumph of democracy in your country.
The right of the Ukrainian people to live in a civic, democratic society must be respected by the Government of Ukraine.
Please convey this message to colleagues in other academic institutions in Ukraine.
2004-11-26


Ольга Боримчук, Випускниця 99 року за фахом історія,
Докторант Оксфордського Університету

Ви всі молодці!!! Ті з нас, кого зараз нема в Україні, теж роблять що можуть! Вчора передали петицію до Тоні Блера і вже котрий день пікетуємо посольство України, бо наш Посол у Великобританії боягуз і відмовляється говорити з народом. Є плани пікетувати Російське Посольство, але поки що не одержали дозволу мерії. Хочу сказати, що випускники академії, які зараз навчаються чи працюють в Англії, дуже активні у всіх заходах організованих українською громадою. Знову таки, багато хто терміново вилетів до Києва і зараз серед вас на Майдані. Ті, хто залишився, будуть ходити на пікети кожен день і відстоювати своє право голосу та право на чесні вибори, як і ви, до самої перемоги!

НАС БАГАТО І НАС НЕ ПОДОЛАТИ! ТРИМАЙТЕСЯ!


Kmbs

"Почни робити те, що ти хочеш зараз. Ми не живемо вічно. У нас є тільки цей момент, що сяє наче зірка у наших руках і тане як крижинка."
[Сер Френсіс Бейкон]

Саме так ми починаємо свіжий випуск management e-update, змінивши його формат.
kmbs відкрито висловила свою HYPERLINK позицію. Тому замість короткого огляду статей з менеджменту ми вирішили продемонструвати вам підтримку людей з усієї України та світу. Київ не один!
26 листопада 2004р.


Управління змінами


Дорогі могилянці,
Найбільша людська цінність - СВОБОДА. Найбільше здобуття - НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.

Я щиро вдячний долі, що вона подарувала мені можливість зустріти людей, які поділяють такі думки. Україна - єдина й незалежна від Заходу до Сходу! Ми разом і нас не розділити!"


[Одеса]

м. Комсомольск, Полтавська область


"Уважаемые Kиево-Mогилянцы!
Гордимся Вами, поддерживаем Вас!
Вместе мы победим!"


Кіровоград

"Підтримую колектив викладачів та слухачів КМБШ серцем та душею, в думах з Вами на майдані."


Дніпропетровськ

"Я підтримую Ваше рішення про приєднання до страйку. На жаль, я не в Києві, але тут, у Дніпропетровську, тисячі людей вийшли на центральні вулиці міста і підтримують всіх страйкуючих в Києві.

Я ХОЧУ ЖИТИ В КРАЇНІ, В ЯКІЙ УСПІХ ДОСЯГАЄТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СВОЇХ ЗДІБНОСТЕЙ, ЗНАННЯ ТА НАСНАГИ, А НЕ ЗА ДОПОМОГОЮ "КЛАНОВИХ" ВІДНОСИН.
Я НЕ ХОЧУ ЛИЗАТИ ЗАД НАЧАЛЬНИКУ І НАЧАЛЬНИКУ СВОГО НАЧАЛЬНИКА - Я ХОЧУ ЖИТИ У ВІЛЬНІЙ КРАЇНІ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ.
З великою повагою до всіх, хто зараз на Майдані"


Донецьк


"Киев должен знать и быть уверенным, что на него расчитывают как минимум половина Донецка"


Finn living in Sweden

"You [Ukrainians] can count on my prayers! Your national situation seems like war for not only mere democracy but for a vastly better future for the world! The world definitely craves victories against corrupt forces. My thoughts are with you and Ukraine, the world applaudes your struggles!"


Business owner in Ljubliana, Slovenia

"I can imagine how it feels, because we went trough this 15 years ago and I hope your nation will succeed to make this necessary change and that you will be able to move on."
Тримаймося! Ми разом - і в цьому наша сила!

Ірина Галактіонова, випускниця НаУКМА 2000 року:

Успіхів! Тримайтеся! Ми з Вами! Вже відправили один автобус з докторантами і студентами з Любліна до Києва, може буде другий!
МИ ПЕРЕМОЖЕМО!


Анна Осипчук, випускниця НаУКМА:

Шановні Alumni team!
Перш за все, хочу подякувати Вам за те, що інформуєте своїх випускників про нинішні події та позицію НАУКМА.

Зараз я навчаюся на магістерці у Данії, але серце моє нині з моїми рідними могилянцями, котрі захищають свої природні права.

Українці в Данії зараз фактично теж у стані страйку, бо ніяка робота не можлива, коли думками ти тільки з рідними та друзями на майданах України. Та бездіяльність не для нас, тому вчора відбулася акція протесту біля українського посольства у Данії та біля датського парламенту з врученням посадовцям відповідних заяв.

Знайте - ми з Вами!
Слава Україні!


Рогатинська гімназія-колеґіум НаУКМА ім. Володимира Великого
25.11.2004

Учителі та учні Рогатинської гімназії-колеґіуму НаУКМА підтримують рішення НаУКМА одними з перших вийти на Майдан Незалежності на підтримку народного президента Ющенка.
Ми з вами. Правда переможе.


Від імені групи могилянців в Канаді та США

Дорогі друзі в Україні?!
Весь час читаємо Інтернет, переживаємо...  Торонто і вся Канада вас підтримує як може.  Читайте внизу повідомлення про мітинг в Торонто.  Після мітингу студенти University of Toronto встановили намети біля українського консульства. Але консул і без того з нами!  Завтра велика делегація їде автобусами до Оттави мітингувати біля парламенту а також передати петицію підписану кількома тисячами учасників мітингу з вимогою не визнавати результати виборів та Бандюковича особисто.  Всі українські організації Канади включно з депутатами лобіюють уряд в цьому напрямку. І  небезуспішно: сьгодні офіційна Оттава оголосила про невизнання результатів виборів.
Задля цікавості повідомляю про результати виборів в Торонто: Ющенко 2539 (96%)  Бандюкович 72 (3%)  Консул голосував за Ющенка .
Тримайтеся!


Влад і Віка (від імені групи могилянців в Канаді та США)

Вчора, 23 листопада в Торонто відбувся 5-тисячний мітинг протесту. З вимогою до канадського уряду не визнавати президентом України В.Януковича виступили п.Шкамбара (голова відділу Конгресу Українців Канади в Торонто), п.Вжесневський (депутата пардаменту Канади), п.Словянська (спостерігач з Украіни, прийшла на мітинг одразу з літака), Джон Тернер (Колишній прем'єр-міністр Канади), та інші гості з Польщі, Латвії, Литви та Естонії.
Студенти університету розклали перед консульством намети і планують перебувати в них на знак солідарності із протестуючими в Україні.
Зауважимо, що консул украінського консульства в Торонто також виступив на мітингу і закликав людей продовжувати акції протесту під консульством, поки Ющенка не буде визнано президентом.


Співтовариство молодого громадянського суспільства
Анджей Рибус-Толочко, президент

http://www.smso.asiltis.pl/index.php?action=article&nr=45

Ющенко Так!

Ми, члени Співтовариства молодого громадянського суспільства не визнаємо і відкидаємо результати виборів, представлені Центральною виборчою комісією України. Вважаємо, що вони сфальшовані. Бюлетені , якими голосували, мають бути ще раз перераховані.

Ми, студенти, розуміємо наших друзів з усієї України, які борються за вільну, демократичну і чесну країну!!! Особливо підтримуємо наших колег з Університету Києво-Могилянська Академія та Університету ім. Івана Франка у Львові. Ми не полишимо вас у цю важку годину, яка є іспитом з демократії! !!. Ваша влада цього екзамену не здала, а ви показуєте, що є кращими від них і здаєте цей екзамен відмінно.

Сподіваємось ,що на Україні виграє демократія і ви не піддастеся ніякому тиску.

Київ - Варшава - наша спільна справа!!!

25 листопада 2004 року


Ukrainian scientists working at academic institutions of Brazil

Dear Colleagues,
We are ukrainian scientists working currently at academic institutions of Brazil express our full support to the letter below, actions of the Kyiv Mohyla Academy, and Ukrainian people who expressed their will to protect democratic rights to vote and desire to live in a civilized society.
We are deeply concerned with the violations during the election procedures and we hope that the democracy will not be defeated.
Many of our colleagues in Brazil express their solidarity with the Ukrainian people.Vasyl Ustimenko, Professor of Kyiv Mohyla Academy/Visiting Professor of the University of Sao Paulo
Vyacheslav Futorny, Professor MS-5, University of Sao Paulo
Michael Dokuchaev, Professor MS-5, University of Sao Paulo
Viktor Bekkert, Professor Adjunto, Universidade Federal de Minas Gerais
Iryna Kashuba, Dr., Research Fellow of the University of Sao Paulo

25 листопада 2004 року


Anatoly Oleksiyenko, International Liaison Officer University of Toronto

Dear Dr.Bryukhovetskyy,
Our senior administration is informed about the courageous manifestation of your students and faculty members in defence of democracy and freedom in Ukraine. We have always been very proud of our partnership relations with your university. Kyiv Mohyla Academy is a powerful academic institution and a tremendous contributor to the growth of civil society in Ukraine. We would like to convey our deepest admiration for your position in these difficult days.

The U of T Ukrainian Student Association has recently held a number of very successful public campaigns in support of fair elections in Ukraine. They were also involved in organizing a rally in front of the Ukrainian Consulate in Toronto that took place tonight and drew over 5,000 people. Currently, the association has established a "tent city" in front of the consulate and will stay overnight to express their solidairty with students in Ukraine.

Please extend our sincerest greetings and words of support to your colleagues as well as to the students and professors of the National University of "Kyiv-Mohyla Academy".

I will be in touch with various U of T divisions regarding follow-up on the other actions proposed in your letter.


Vitaliy Zvarych Head of International Relations Office, Kherson State University
Support of the freedom of the Ukrainian Nation

Today I received from Alla Seletska the letter to support democracy in Ukraine, signed by representatives of your Academy. I remember our meeting in Lviv mid October at Sweden-Ukrainian contact seminar, and I keep in mind your active civic position. We respect very much the position of your Academy, which had been declared in spite of pressure and intimidation. On my mind, the Universities now are one of the key players in promoting truth and fairness, which are the basic elements of world's democratic values. The progressive part of students and staff of Kherson State University actively supports the struggle for democratic rights and refuse wide-spread falsification and lies. I strongly hope that my personal position will be supported by the University officials soon.


Sincerely yours,
Vitaliy Zvarych
Head of International Relations Office
Kherson State University

PROF. ING. VOJTECH KONOPA, TECHNICAL UNIVERSITY OF LIBEREC,  CZECH REPUBLIC
Rector – on behalf of chairing board


Підтримка нашого звернення до академічної громади з Чехії

Варшавський Університет

Шановні Педагоги KМА
Дорогі, мужні Студенти

ДЕРЖІТЕСЬ РАЗОМ, ВІДСТІЙТЕ І БУДЬТЕ !!!                                 
МИ З ВАМИ
    

Від суботи у Варшаві та інших регіонах Польщі організовані протести за участю Поляків та Українців. Варшава, Краків, Вроцлав, Люблін, Торунь, Гданськ і в інших містах до кілька тисяч людей. Все розгортається більше і більше, добре організовані.

    

Уряд Польші та Сейм отримали заяву з підписами протестуючих щоб не визнали рішень ЦВК в Україні. На очах, день за днем народжується П-У солідарність. В медіах постійно УКРАЇНА в боротьбі за своє право на свободу і гідність людини.         
Попереду у Варшаві чергові протести.    
Варшава, рішенням своїх депутатів не визнала результатів виборів в Україні з причин їх фальсифікації.

    

Будьмо разом

    З повагою     
Ольга Рейт    
студентка варшавського Університету
        
Юрій Рейт    
Колишній  Голова Об‘єднання Українців у Польщі та Європейського Конгресу Українців
Варшава

Польські університети

На наше звернення до світової академічної громадськості відреагували польські університети своїм зверненням. Ініціатором виступив Колегіум польських і українських університетів, одним із засновників якого є НаУКМА.

До Вашої інформації і розгляду до висвітлення на сайті звернення на сайтах польських університетів щодо підтримки демократії в Україні (не пов’язане прямо до наших звернень).

Перше в списку – звернення Колегіуму польських і українських університетів.

Natalia Bryzko-Zapor

Рry nahodi vysylaju dejaki storinki, jaki vypadkovo znaishla pry poshuku adresiv polskich universytetiv


Ярослав Розумний
Представник НаУКМА в Канаді
Манітобський університет

Просимо Вас передати президентові, адміністрації, викладачам і студентам НаУКМА запевнення канадських приятелів НаУКМА нашої повної моральної підтримки у вашій обороні демократичних, конституційних і моральних прав громадян Української держави та ваш захист свобідного розвитку інтелектуального життя в Україні.

Ми переконані, що цей етап нового відродження і повстання нації великої і старовинної культури закінчиться перемогою принципів добра над силами зла. Навколо вашого опору сьогодні формується і мобілізується світова опінія та українська діаспора.

В цей критичний час в історії української нації ми тут намагаємося робити все, щоб звернути увагу західного демократичного світу на небезпеку, в якій знайшлася нині Україна.
Бажаємо вам багато сил і остаточної перемоги.
Ми з вами!
Ярослав Розумний
Представник НаУКМА в Канаді
Манітобський університет

UKRAINIAN STUDENT UNION, UNIVERSITY OF MANITOBA
November 24, 2004

To Paul Martin
Prime Minister of Canada

LETTER OF APPEAL

Dear Prime Minister,

We, members of the Ukrainian Canadian community of Manitoba and the Ukrainian Student Union of the University of Manitoba, appeal to you to support us in our attempts to defend democracy in Ukraine.

Hundred of thousands of people are now in the streets in all major cities in Ukraine protesting against the falsification of elections, the illegal proclamation of Victor Yanukovich as President of Ukraine, and in support of Victor Yuschenko who all Western observers agree was the democratic choice of the Ukrainian population. The entire nation announced a civil strike in support of the opposition leader.

We are particularly concerned by the Russian special troops landing in Ukraine (Kyiv, Ivano-Frankivsk, Vasylkiv) and changing into Ukrainian military uniforms with the intention of suppressing peaceful protests.

We ask you to support us in our demands that sanctions be used against Leonid Kuchma, Victor Yanukovich and their supporters involved in corruption and falsifications.

We also ask that you lend support to Victor Yuschenko as the legitimately elected President of Ukraine by officially recognising him. We also ask that you use your influence in the International community to put pressure on the President of Russia, Vladimir Putin, to withdraw his intervention into the home affairs of another sovereign country. To keep peace in Ukraine we ask the Canadian Government to help in this initiative.

Thank you for your support! Democratic forces in Ukraine working with democratic forces around the world are a strength which cannot be ignored!


Від імені українців Берестейщини
Голова Української науково-педагогічної спілки Берестейщини “Берегиня”
Лідія Дорошко

Дорогі друзі!

Ми були абсолютно певні, що національна інтелектуальна еліта першою заявить про свою підтримку свободи і демократії. Українці Берестейщини щомиті кожним нервом з Нашою Україною і українцями, які збудилися і тепер не шкодують сил, торуючи собі дорогу в достойне європейське майбуття. Ми горді тим, що останні події в Україні засвідчують, що український народ– це таки народ неподільний, національно свідомий, вільнолюбивий, рішучий і в масі своїй не здатен поступитися своєю свободою і гідністю. Енергетика наших думок, слів і молитв з Вами, з Нашою рідною Україною. Неухильно віримо, що перемога буде за народом і всенародно обраним Президентом Віктором Ющенком. Ми розіслали Ваш лист на всі відомі нам адреси. А своє звернення до Президента надіслали на його електронну адресу і в газети „Українське слово” і „Український форум”.

Вельмишановний Пане Президенте!

У той час, коли вся матірна Україна сколихнулася від брехні і підступного наступу влади на демократичні свободи і національні засади української держави, висловлюємо надію і впевненість, що Ви скористаєтесь останньою можливістю довести усім добрим людям на землі, що Ви таки дійсно є гарантом Конституції і станете на захист народу, а не підступної влади. Український народ здійснив свій вибір. Він обирає правду, національну свободу, рівноправність, європейський шлях розвитку. Українці Берестейщини заявляють про свою підтримку всенародно обраного нового Президента Віктора Ющенка і гаряче підтримують і поважають волевиявлення своїх братів і сестер в Україні, які, не дивлячись ні на що, активно проявляють свою готовність здобути перемогу. Ми разом з ними в наших помислах, вірі й діях.

Ми впевнені, що Ви, шановний Пане Президенте, як патріот своєї нації, приємно вражені такою консолідацією українського народу і його рішучістю відстояти демократичний шлях розвитку, бо в цьому є й Ваша заслуга. Ось тільки не можемо зрозуміти одного. Чому український народ виборює свою свободу, незалежність, демократію в народом таки обраного Президента? Ми пам’ятаємо той час, коли Ви, шановний Леоніде Даниловичу, ставши Президентом України, проголосили курс на європейський шлях розвитку. То була дуже велика радість для українців усього світу. Ми Вам щиро повірили. І зараз віримо, що Ви станете на бік українського народу, на бік правди, мирного і справедливого розв’язання політичної кризи в країні.

Дуже просимо Вас, шановний Пане Президенте, не стати на шлях освячення силових методів урегулювання ситуації. Не провокуйте насилля!
Свято віримо в Вашу державну мудрість.


Janusz Klecha, громадянин Польщі

TO THE WHOLE UKRAINIAN NATION
I am writing to you as I see what is going on in Ukraine now, after the president election. I would like just to say that in Poland we all admire what you, as a society, are doing, that we are on your side and we are waiting for your victory.
It is told a lot about events in Ukraine in Poland and we can make the Ukrainian people sure they have very many supporters here. Some demonstrations against fabricated results are being organized every day and more and more people are joining them. We hope you to win and be able to decide about your future by yourself.
You are not alone- do not give up!

 

All the best for You  
Janusz Klecha


The Ukrainian World Congress (UWC), irrespective of the final results as currently reported by the Central Election Commission (CEC) of Ukraine, does not believe the results of the November 21st election to accurately reflect the real political will of the Ukrainian people.

The Ukrainian Diaspora, whose activities are coordinated by the UWC, recognizes Victor Yushchenko as the winner of this election – and offers support as required or requested by the Ukrainian people – to ensure an independent democratic Ukraine.

The UWC (with member organizations in 30 countries representing over 20 million Ukrainian Diaspora) actively monitored the pre-election period, October 31st election and November 21st election. The conclusions noted below are drawn from the direct observation of over 250 accredited international monitors.

Widespread violations and abuses, as documented and reported both through the pre-election and election periods, have directly benefited the candidacy of presidential candidate Victor Yanukovych.

Should Victor Yanukovych be declared president by the CEC, he cannot be deemed to have been elected through a fair and free expression of the political will of the Ukrainian voters. Should Victor Yushchenko be declared President by the CEC, he will have earned that position despite systemic administrative obstructionism, voter manipulation, state controlled media bias and innumerable electoral violations.

Documented violations include but are not limited to:

All such documented violations are in clear contravention of Ukrainian electoral law.

Askold Lozynskyj President UWC
Victor Pedenko Secretary General UWC
Michael Sawkiw President UCCA
Ostap Skrypnyk Executive Director UCC
Ukrainian Canadian Congress


Oksana Popruga, Economist Trade and Economic Section

Delegation of the European Commission to Ukraine, Moldova, and Belarus

I care a lot about the position of my alma mater with respect to the Presidential elections. I know there is always a room for help. A group of people, including some of the alumni, is ready to help the university stand firmly as long as it is needed.


Albert Marouani, Professeur des Universites, President de l'UNSA

Підтримка нашого звернення до академічної громади світу


Вчена рада Сільськогосподарської академії ім.Августа Цешковського у м.Познані

Постанова № 204 / 04 Вченої ради Сільськогосподарської академії ім.Августа Цешковського у м.Познані від 24 листопада 2004 р.

Щодо підтримки зусиль, спрямованих на демократичні і правочинні вибори президента в Україні

Вчена рада Сільськогосподарської Академії ім.Августа Цешковського у м.Познані висловлює усім освітнім осередкам України солідарність і підтримує їх зусилля, спрямовані на справжню реалізацію демократичних і правових стандартів , що стосуються виборів президента в їхній державі.

Senat Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu kieruje do srodowisk akademickich Ukrainy wyrazy solidarnego poparcia dla ich staran o rzeczywista realizacje demokratycznych i praworzadnych standardow wyborczych dotyczacych wyborow prezydenckich w ich panstwie.

Ректор
Професор, доктор габілітований Ервін Вонсович


Києво-Могилянська Бізнес-Школа

підтримує заяву професорів, студентів та співробітників Києво-Могилянської Академії, оприлюдненої 23 листопада 2004. Ми приєднуємося до загальноукраїнського руху опору та оголошуємо політичний страйк. Команда kmbs поставила намет на центральному майдані столиці у підтримку вимог Всеукраїнської коаліції "Сила народу". Якщо Ви відчуваєте в собі сили та бажання, будемо раді бачити Вас.

Бібліотека Школи відкрита для клієнтів [будь ласка, звертайтеся до Юлі Замрій [050] 584 78 39], а заняття на програмі Executive MBA kmbs та на середньострокових програмах відбудуться після завершення страйку.

Ми щиро дякуємо всім, хто надсилає нам повідомлення із підтримкою!

Тримаймося, команда kmbs


Hull University England

Dear Students of Kiev,  
We the students of the politics society at Hull University England would like to send you are full support for Viktor Yushchenko and hope that you will soon achieve success through your fantastic demonstrations that the world is watching.We hope you get the result that the Country of Ukraine deserves. All our hopes are with you at this time and we wanted you to know the Students here in England support Yushchenko as the rightful winner of your elections
Good luck Nick Hackett
24.11.2004


Kyiv Mohyla Foundation of America

At this Historic Moment We Salute the Leadership of the National University of Kyiv Mohyla Academy

We Salute the courageous students for leading a patriotic and peaceful resistance the learned faculty and staff for defining and defending academic freedom in Ukraine the pioneering president Viacheslav Briukhovetsky for his uncompromising commitment to fostering an intellectual climate in which freedom may prosper Their bold stands helped mobilize the Ukrainian people to take back their nation. History will remember their heroism.
November 24, 2004

Kyiv Mohyla Foundation of America
Board of Directors:  Ambassador Wiliam G. Miller, Ambassador Borys I.Tarasiuk, Anders Aslund Ph.D., Viacheslav S. Briukhovetsky, Ph.D., Daniel Hryhorczuk M.D., Michael Radnor, PH.D., Anna Mostovych, Ph.D, Ihor I. Wyslotsky.Board of Advisors:  John Fizer, Ph.D., William Gleason, Ph.D., Yurij M. Schcherbak, M.D., Ph.D. Regional Representatives: USA-Yaroslav Duzyj, Canada -Jaroslav Rozumnyj Ph.D., Argentina- Marta T. Sterniuk.
The Kyiv Mohyla Foundation of America is registered as a not for profit 501(c)(3) organization.


ТЕЛЕГРАМА з Ужгорода, 23.11.2004
Дети держитесь.
Перемен требуют ваши юные сердца.
Мамы папы с вами.=
Мама Света.


Василь Бердник, чесний громадянин України, співробітник Київської міської державної адміністрації, чоловік співробітниці НаУКМА Г.Д. Лохманової


ПОРА

Я Вами пишаюсь сини України!
За Вас я радію і зичу добра.
За те, що повстали супроти руїни,
За те, що нам всім просурмили, - ПОРА.

За те, що шляхетний зразок показали,
Що Вас не злякала чиновна мара,
Що Ви козаками безстрашними стали,
І нас розбудили: “Вставати ПОРА”.

Нас, - старших, - створили не прості години,
тому нам здавалось, що Ви дітвора,
А Ви зросли в воїнів, гідних країни,
і нам всім пишатися Вами ПОРА.

Радієм з того, що Ви сили здорові,
Що факел сяйнув Ваш за сині моря,
Що й нам нагадали, - як зорі ранкові,
що з рабських колін підніматись ПОРА.

<22.11.2004 р.>

До Вас звертається Миколаївський державний гуманітарний університет ім. П. Могили. Ми є єдиним ВНЗ міста, який повністю розділяє Вашу позицію. Тому всіх студентів колишньої "могилянської" філії ми закликаємо до єдності духовної і ідеологічної з Вами, тими, хто перебуває на Майдані. Акції протесту відбуваються і в Миколаєві. Студенти МДГУ ім. П. Могили їх підтримують і беруть у них активну участь.

Від імені студенства висловлюємо Вам свою повагу і вдячність за чесність і сміливість. Хай допоможе Вам демократичний закон, а ми будемо прагнути підтримати Вас на місцевому рівні.

З повагою, студенти МДГУ ім. П. Могили!


Ярослав Розумний, професор Манітобського університету (Канада), Почесний професор НаУКМА:
Передаємо президентові, адміністрації, викладачам і студентам НаУКМА запевнення про нашу повну моральну підтримку у вашій обороні демократичних, конституційних і моральних прав громадян української держави та захисту свобідного розвитку інтелектуального життя в Україні. Ми переконані, що цей етап відродження і повстання нації великої і старовинної культури закінчиться перемогою принципу добра над злом. Навколо вашого опору формується і мобілізується світова опінія та українська діаспора. У цей критичний час в історії української нації ми намагаємося робити все, щоб звернути увагу західного світу на небезпеку, в якій опинилася сьогодні Україна.
Ми з вами!


Ми, студенти Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили комплексу Києво-Могилянської академії, висловлюємо свою підтримку українському народу і всім студентам України... Хочемо звернутися до Вас з метою заручитися Вашою підтримкою у разі приєднання до загальнонародного руху опору і приєднання до студентського страйку. Ми з Вами!!! І ми переможемо!!!


Наталя Коваленко, випускниця НаУКМА, фізика-1996, і вся наша українська громада Нью-Джерсі, США.
Думками і серцем я завжди з вами.
Хвилюємося і не втрачаємо надії!


Marta Farion, член Києво-Могилянської фундації Америки, Чикаго, США
Ми вислали звернення Могилянки до “Свободи” i “Ukrainian Weekly”, до інших українських газет. Постараємось зробити переклад і вислати до американських газет. Дякуємо.